Marek Krajewski-Dżuma w Breslau


Dżuma w Breslau to aktualnie kryminalna powieść pióra Marka Krajewskiego, którą czytam. 
Czytam ponieważ Mama mnie gorąco namawiała, żebym na przekór moim upodobaniom i wierności książkom biograficznym i historycznym przekonała się do kryminałów do których jestem tak bardzo uprzedzona i Mamusiu z tego miejsca bardzo Ci dziękuję za podpowiedź bo Dzuma w Breslau podoba mi się ogromnie!

Streszczać nie będą ponieważ z uwagi na fakt, ze jest to kryminał każda nawet najmniejsza próba opowiedzenia o czym jest powieść mogłaby zepsuć radość z jej czytania czego nie chciałabym zrobić.

Mogę jedynie napisać, że rzecz dzieje się w latach 20tych ubiegłego stulecia we Wrocławiu :) jak sama nazwa w tytule książki wskazuje.
Polecam miłośnikom kryminałów ale i nie tylko bo jest też wiele wątków pobocznych które są równie ciekawe jak wątek przewodni :) i z pewnością spodoba się to własnie tym którzy gustują w książkach innego pokroju. 1 komentarz:

  1. Będzie na Panią, jeżeli mi się nie spodoba :) Kiedyś już spotkałam się z tym tytułem, ale mi umknął. Jednak widocznie dane mi jest ją przeczytać. Poza tym, jestem miłośniczką kryminałów.

    OdpowiedzUsuń