dom z bali


Marzenia trzeba mieć. Ja mam wiele. Jedno z nich to posiadanie domu z ogrodem. 
Posiadanie  domu z bali nie jest  marzeniem ściętej głowy :) bo moi mili taki dom a metrażu 130 m. kw. pod klucz kosztuje ok. 185 tyś. Zł brutto czyli absolutnie jest to inwestycja osiągalna.
Za 200 tys. nie można nawet kawalerki kupić na Mokotowie J Chyba ze w stanie totalnego upadku.
Toteż marzę sobie, że może za lat kilka taki dom uda mi się pobudować bo czemu nie?W sieci znalazłam kilka argumentów przemawiających za budową takiego domu które umieszczam poniżej a należą do nich m.in.:
1. Krótki czas budowy
2. Niskie koszty eksploatacji, doskonałe właściwości termoizolacyjne i akustyczne. W porównaniu z innymi materiałami budowlanymi jest lepszym izolatorem ciepła. Mniej energii potrzebnej do ogrzania domu oznacza jednocześnie, że przy wytwarzaniu energii cieplnej z gazu i węgla, używanych powszechnie w polskich domach, do atmosfery zostanie uwolnione mniej dwutlenku węgla.


3. Wysoka wytrzymałość i trwałość,  dzięki zaawansowanej technice pozyskiwania drewna, jego obróbki, zabezpieczeniu przed chorobami i naturalnymi szkodnikami, gwarantują długoletnie użytkowanie. Domy drewniane od wielu lat są powszechnie budowane w Skandynawii.

4. Więcej powierzchni mieszkalnej, dzięki niedużej grubości ścian, przy zachowaniu co najmniej tej samej izolacji cieplnej,  powierzchnia użytkowa takich domów jest większa niż murowanych o tym samym obrysie.

5. Mikroklimat wnętrza, przyjazny człowiekowi: ciepły zimą i chłodnym latem.

6. Zdrowie i dobre samopoczucie, dom drewniany jest budowany z ekologicznego, przyjaznego człowiekowi materiału który „oddycha”, wprowadza swoistymikroklimat, daje uczucie ciepła i przytulności, nie wydziela szkodliwych substancji, nie emituje promieniowania. Ściany z drewna regulują wilgotność poprzez wchłanianie wilgoci i jej emisję kiedy zmieniają się warunki zewnętrzne. Własności elektrostatyczne drewna powodują, że nie naładowuje się ono statyczną energią elektryczną, a więc w pokojach nie będzie zawirowań kurzu. Docenią to zwłaszcza ci ludzie, którzy cierpią na alergie. Do budowy wykorzystywane są wyłącznie materiały spełniające najbardziej rygorystyczne europejskie normy ekologiczne.
 


Zostaje jedynie pytanie gdzie J


Idealnie byłoby gdzieś pod Warszawą, na peryferiach ale chyba skłonna byłabym nawet znieść dojazdy dalsze tj. okolice Grójca. Taki dom z ogrodem myślę, że w zupełności i całkowicie rekompensowałby tygodniowe szaleństwo duzego miasta w tym dojazdy także.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz